Oracle Hyperion

Oracle Hyperion

oracle
Hyperion Planning – to narzędzie wspomagające procesy planowania, budżetowania i prognozowania w dużych organizacjach oparty o potężny silnik kalkulacyjny Hyperion Essbase. Kluczowy cechami tego rozwiązania są: definiowanie procesu planistycznego i zarządzanie cyklem planistycznym w oparciu o strukturę wielowymiarową, tworzenie obszernych i wyczerpujących planów/budżetów, obsługa wersji/ wariantów, korzystanie z dowolnych metod planistycznych. Wszystkie funkcjonalności HPL są dostępne poprzez przeglądarką internetową bądź aplikacje MS Office. Daje możliwość większego zaangażowania uczestników procesu przez umożliwienie szerokiej, lecz odpowiednio kontrolowanej komunikacji szczegółów planów, kalkulacji i założeń. Ponadto oprogramowanie pozwala na dostęp do wielu źródeł danych i odpowiednią ich agregację, zapewniając przy tym wiarygodność danych.
Hyperion Financial Management – to wysoce skalowalne rozwiązanie wspierające proces konsolidacji sprawozdań finansowych i sporządzania szczegółowych raportów z wyników finansowych. Pozwala użytkownikom na monitorowanie i zarządzanie procesem konsolidacji, zarządzanie strukturą grupy oraz dokonanie uzgodnień transakcji wewnątrzgrupowych z jednoczesnym znacznym przyspieszeniem całego procesu. Hyperion Financial Management umożliwia realizację procesów zgodnie z międzynarodowymi standardami IFRS, US GAAP oraz wymaganiami lokalnymi, zapewnia wysoki poziom wiarygodności danych. Architektura tego rozwiązania jest zbudowana w oparciu o technologię internetową dzięki czemu jest możliwy dostęp w dowolnym czasie i miejscu.
Hyperion Essbase – to wielowymiarowa baza danych o olbrzymich możliwościach
analitycznych, pozwala na agregację i uporządkowanie danych pochodzących z wielu różnych źródeł oraz ich skomplikowane wyliczenia i analizy. Jest jednym z najwydajniejszych rozwiązań do wielowymiarowej analizy, pozwala na jednoczesną pracę olbrzymiej liczby użytkowników

Nasz ekspert

Zaciekawiła Cię nasza oferta? Chcesz poznać więcej szczegółów?
Skontaktuj się z nami i sprawdź, jak wykorzystać oferowane przez nas rozwiązania w Twojej firmie!

Liliana Kostka-Majewska

Dyrektor Zarządzający
liliana.majewska@solver.pl